Kategorie
Regulamin

Pluszowe Sówkowo to mała rodzinna firma, w której wykonujemy każde zamówienie indywidualnie dla Ciebie. Kupując w naszym sklepie, akceptujesz poniższe zasady:

KAŻDE ZAMÓWIENIE JEST SZYTE I WYKONYWANE SPECJALNIE DLA CIEBIE PO dokonaniu zakupu, zapłaty i wyboru wzoru/koloru tkaniny (lub rozmiaru) - jeżeli we wzorniku nie widzisz koloru lub wzoru który Cię interesuje - nic straconego! Napisz lub zadzwoń - ciągle powiększamy ofertę dostępnych tkanin i wychodzimy na przeciw klientowi - jeżeli interesują Cię jakieś przedmioty w innych wymiarach niż prezentowane na aukcji - napisz lub zadzwoń do nas! Dokonamy wyceny i uszyjemy spersonalizowany przedmiot specjalnie dla Ciebie

Regulamin:

1) PRZED zakupieniem przedmiotu SKONTAKTUJ SIĘ z nami telefonicznie, mailowo, poprzez formularz pytań lub na facebooku, aby potwierdzić czy wybrana tkanina (jej kolor i wzór) jest dostępna.

2) PO zakupieniu przedmiotu napisz nam w uwagach (lub w osobnym mailu) jakie kolory i wzory tkanin (i ewentualnie rozmiar) wybrałaś/eś

3) Jeżeli nie określisz w ciągu 7 dni kolorów, wzorów tkanin (i/lub rozmiaru) wybranego przedmiotu to zostanie wykonany dla Ciebie przedmiot w losowym kolorze, wzorze (rozmiarze)

4)  Twoje zamówienie realizowane jest przez nas PO otrzymaniu wpłaty (zaksięgowaniu przelewu) i informacji o wybranym kolorze i wzorze (z dostępnych) w ciągu 14 dni roboczych (chyba że oferta stanowi inaczej, np. wyprzedaż magazynu) - jeżeli nie podasz do 7 dni od zakupu i wpłaty (lub zaznaczenia pobrania) jaki kolor / wzór / rozmiar przedmiotu wybierasz - wykonamy i wyślemy w tym przypadku losowo

5) Jeżeli wybrany przez Ciebie materiał jest niedostępny - zastrzegamy możliwość zmiany koloru/wzoru tkaniny lub wydłużenia terminu realizacji - po uzgodnieniu zmiany i akceptacji przez Ciebie. Jeżeli nie zgodzisz się na zmiany - takie zamówienie zostanie anulowane, a wpłacona kwota zwrócona na podane przez Ciebie konto

6) Wybrana przez Ciebie tkanina zostaje zakupiona po złożeniu zamówienia. Może zdarzyć się, że ten sam wzór materiału występuje w nieznacznie innym odcieniu (nie jest to zależne od sklepu, tylko od producenta tkanin i nie jest to wada ani podstawa do reklamacji). Jeżeli planujesz zakup kilku rzeczy w jednym zamówieniu - zostaną one wykonane w takiego samego odcienia materiału. Jeżeli dokupisz jakąś rzecz po czasie - nie gwarantujemy, że odcień będzie identyczny jak poprzedni przedmiot

7) W przypadku anulowania zamówienia (lub ustalonej ze sklepem rezygnacji) - należy podać pisemnie, na adres mailowy sklepu: pluszowe.sowkowo@gmail.com dane oraz numer konta potrzebne do zwrotu wpłaconej kwoty

8) Zamówienie może być na Twoją prośbę anulowane. Każdy taki przypadek sklep rozpatruje indywidualnie. Należy wtedy w formie pisemnej na adres mailowy sklepu wysłać prośbę o rezygnację z zamówienia. Jeżeli zamówienie nie było jeszcze rozpoczęte, wpłacona kwota zostanie zwrócona w całości. Jeżeli realizacja zamówienia została już rozpoczęta, zostanie potrącona kwota 30% wartości całego zamówienia (oprócz kwoty wysyłki), a reszta (70%) zostanie zwrócona na podane konto bankowe

9) REKLAMACJE: Jeżeli kupiony przedmiot nie spełnił Twoich oczekiwań - zauważyłaś/eś jakąś wadę - SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! W trosce o zadowolenie klientów rozważymy każdą reklamację. Pamiętaj! Ważne, by reklamacja była złożona na piśmie - opisz dokładnie wadę, jeżeli to możliwe, dołącz zdjęcia - i wyślij na naszego maila: pluszowe.sowkowo@gmail.com W ciągu 14 dni odpowiemy na Twoją reklamację i poinformujemy Cię o jej wyniku.

10) POZYTYWNIE ROZPATRZONA REKLAMACJA: jeżeli Twoja reklamacja zostanie rozpatrzona przez sklep pozytywnie, należy odesłać zakupiony przedmiot (lub dostarczyć osobiście) wraz z dowodem zakupu (paragon, faktura) w ciągu 14 dni na adres sklepu: Pluszowe Sówkowo, ul. Na Górze 18, 44-341 Skrbeńsko (koszt pokrywa kupujący). Wpłacona kwota za dany przedmiot zostanie zwrócona klientowi na podane konto bankowe w ciągu 7 dni.

11) Zakupując przedmiot w sklepie, zobowiązujesz się do zapłaty za zamówienie. Wybierając opcję pobraniową, zobowiązujesz się do odbioru przesyłki.

12) Numer przesyłki potrzebny do śledzenia paczki na stronie internetowej dostawcy - sklep przesyła na maila po uprzedniej prośbie klienta

13) Sklep Pluszowe Sówkowo nie ponosi odpowiedzialności za niedostarczenie / utratę / zagubienie paczki przez dostawcę (Pocztę Polską, kuriera DPD, Inpostu) lub odebranie jej przez niepowołaną osobę. W razie nieotrzymania paczki - prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny - przedstawimy numer przesyłki niezbędny do ubiegania się od dostawcy informacji o paczce

14) Czas dostawy w GRUDNIU 2019 - zmiana czasu dostawy:

 • zamówienia złożone na sklepie DO 5 grudnia 2019 będą realizowane i wysyłane przed Świętami (do 20 grudnia 2019)
 • zamówienia złożone na sklepie PO 5 grudnia 2019 będą realizowane już w styczniu 2020
 • czas na realizację zamówień złożonych między 5 a 30 grudnia 2019 liczony jest od 2 stycznia 2020

 

POLITYKA OCHRONY PRYWATNOŚCI

Polityka prywatności sklepu internetowego Pluszowe Sówkowo określa sposób przetwarzania i ochrony danych osobowych klientów i osób odwiedzających sklep.

Dokładamy wszelkich starań, aby zabezpieczyć bezpieczeństwo powierzanych nam informacji i danych.

 1. Administrator danych:

Administratorem danych osobowych użytkowników korzystających zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego (oraz osoby korzystające z funkcjonalności zadawania pytań na sklepie, piszące wiadomości e-mailowe, oraz poprzez portal Facebook i Instagram) jest Sonia Sówka (właściciel firmy Pluszowe Sówkowo Sonia Sówka).

Dane kontaktowe administratora danych osobowych:

Sonia Sówka

Na Górze 18

44-341 Skrbeńsko

e-mail: pluszowe.sowkowo@gmail.com

Tel.: 509 066 473

 

 1. Cel polityki prywatności i podstawa prawna

Celem polityki prywatności Sklepu jest określenie działań podejmowanych przez firmę Pluszowe Sówkowo w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych, w tym zbieranych za pośrednictwem strony internetowej www.pluszowesowkowo.pl oraz powiązanych z nią usług i narzędzi wykorzystywanych przez Użytkowników do wykonywania czynności, takich jak rejestracja, składanie zapytań ofertowych, przesyłanie opinii oraz wykonywanie innych, związanych z powyższym działań w związku z korzystaniem przez Użytkowników z usług Sklepu. Wszelkie nasze działania podlegają przepisom prawa, które obowiązują w zakresie ochrony danych, na przykład ogólnego rozporządzenia o ochronie danych. Polityka ochrony prywatności podlega przepisom prawa polskiego i rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) - zwane "RODO"

Dane osobowe są przetwarzane z zachowaniem środków technicznych i organizacyjnych zapewniające ochronę przetwarzanych danych zgodne z wymaganiami określonymi w przepisach o ochronie danych osobowych, w tym rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. Nr 100, poz. 1024).

 

 1. Zbieranie danych osobowych za pośrednictwem Sklepu i firmy Pluszowe Sówkowo

Dane Użytkowników sklepu internetowego zbierane i przetwarzane są w zależności od sposobu korzystania ze Sklepu:

 • przeglądania strony Sklepu
 • zadawania pytań poprzez stronę Sklepu i bezpośrednio na adres e-mailowy Sklepu
 • rejestracji konta na Sklepie
 • złożenia, obsługi i realizacji zamówienia poprzez Sklep
 • umieszczenia opinii na Sklepie

Dodatkowo dane zbierane i przetwarzane są w celu:

 • obsługi i realizacji zamówień złożonych poza Sklepem (telefonicznie, e-mailowo, na stronie portali społecznościowych Facebook i Instagram)
 • przechowywania danych dla celów archiwalnych i statystycznych
 • obsługi reklamacji

Przeglądanie Witryny wiąże się z koniecznością ujawnienia nam adresu IP oraz danych osobowych zbieranych za pośrednictwem plików cookies i innych technologii umieszczanych przez Stronę na urządzeniu, z którego korzysta Użytkownik. Dzieje się tak, ponieważ każde urządzenie podłączone do Internetu ma przypisany niepowtarzalny numer, czyli adres IP; na jego podstawie można np. zidentyfikować kraj, z którego dany użytkownik łączy się z siecią.

Dodatkowo – jednak wyłącznie w przypadku wyrażenia stosownej zgody przy wejściu na Witrynę – Witryna gromadzi dodatkowe dane dotyczące odwiedzanych stron takie jak: liczba odwiedzin, kraj, przeglądarka, czas wizyty itp. Analizujemy gromadzone dane korzystając z rozwiązania zewnętrznego dostawcy. Aktualnie korzystamy z platformy shoper, która pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy korzystają ze Witryny. Informacje te będą wykorzystywane wyłącznie do zbiorczych, anonimowych opracowań statystycznych, co pozwoli na ulepszanie produktów i obsługi klienta niniejszej witryny.

 

 1. Rodzaj przetwarzanych danych

Przetwarzamy Twoje następujące dane osobowe:

 • Imię i nazwisko
 • Adres zamieszkania
 • Adres do wysyłki
 • Adres e-mail
 • Numer telefonu
 • Adres IP komputera z którego przeglądasz Sklep

 

 1. Od kogo pozyskujemy dane?

Dane pozyskujemy od Użytkownika, który odwiedzając Sklep udostępnia adres IP, i inne dane osobowe podczas rejestracji konta, zadawania zapytań i składania zamówień; a także z serwisu Allegro za pośrednictwem których użytkownik dokonuje zakupu towarów pochodzących z naszego konta/sklepu.

Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji i obsługi zamówień lub odpowiedzi na pytania.

 

 1. Informacja o odbiorcach danych osobowych:

W celu realizacji i obsługi zamówień, jeśli to konieczne będziemy przekazywać dane osobowe Użytkowników:

 • osobom przez nas upoważnionym, naszym pracownikom i współpracownikom którzy muszą mieć dostęp do danych by realizować zamówienia i swoje obowiązki
 • podmiotom przetwarzającym, którym zlecimy zadania, np. firmom kurierskim obsługującym zamówienia, firmom zajmującym obsługą naszej strony internetowej, operatorom płatności, firmom świadczącym na naszą rzecz różne usługi, np. usługi księgowe

 

 1. Okres przechowywania danych osobowych:

Dane osobowe będą przez nas przetwarzane przez czas realizacji zamówienia oraz po jego zakończeniu, w celach archiwalnych i statystycznych, w związku z wykonywaniem obowiązków prawnych w tym podatkowych, ale co do zasady nie dłużej niż przez okres 10 lat od dnia zakończenia realizacji usług.

 

 1. Prawa Użytkownika:

Użytkownik ma prawo:

 • żądania dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, jak również przenoszenia Twoich danych osobowych – w tym celu skontaktuj się z Administratorem danych (dane w punkcie 1)
 • do wniesienia skargi do organu nadzorczego (od 25 maja 2018 r. Prezesa Urzędu Ochrony Danych), gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy RODO,
 • w każdej chwili masz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania opartego na naszym prawnie uzasadnionym interesie.
 • Informujemy, iż każda osoba, której dane dotyczą, ma prawo także do cofnięcia zgody na ich przetwarzanie w dowolnym momencie, co pozostanie bez wpływu na zgodność z prawem ich przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 • W związku z przetwarzaniem danych osobowych, osobom, których dane są przetwarzane przysługuje skarga do organu nadzorczego (do 24 maja 2018 r. jest nim Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych).

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niezbędne do korzystania ze Witryny, czy udzielenia odpowiedzi na złożone zapytanie, zapisania się na newsletter. Wszędzie tam gdzie Administrator pyta o zgodę na przetwarzanie danych osobowych, brak jej udzielenia spowoduje, iż Administrator nie będzie zbierał takich danych.

 

 1. Polityka cookies

Jeżeli nie zgadzasz się na używanie przez nas ciasteczek, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki w odpowiedni sposób lub zrezygnować z używania serwisu.

Co to są ciasteczka?

Ciasteczka (ang. cookies) to niewielkie pliki zapisywane i przechowywane na twoim komputerze, tablecie lub smartphonie podczas gdy odwiedzasz różne strony w internecie. Ciasteczko zazwyczaj zawiera nazwę strony internetowej, z której pochodzi, "długość życia" ciasteczka (to znaczy czas jego istnienia) oraz przypadkowo wygenerowany unikalny numer służący do identyfikacji przeglądarki z jakiej następuje połączenie ze stroną internetową.

Do czego używamy ciasteczek?

Nasz serwis używa ciasteczek w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Używając ciasteczek nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach.

W jaki sposób mogę zmienić ustawienia ciasteczek albo je usunąć?

Zazwyczaj przeglądarki internetowe domyślnie dopuszczają przechowywanie plików cookies w urządzeniu użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu użytkownika serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl